Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2013/2014 > Masopustní radování

Masopustní radování

Vypadalo to, že i poslední únorový pátek proběhne řádně podle rozvrhu. Žáci se ráno rozešli do svých tříd, ale během chvilky se po škole pohybovali vodníci, víly, kuchařky, nevěsty, selky, ženichové, vojáci, medvědi, psi… Podle rozvrhu se tedy vyučovat nemohlo. Krátce po osmé hodině stál před školou masopustní průvod, který se vydal na Městský úřad v Dašicích za panem starostou a místostarostou. Zástupci průvodu požádali o průchod Dašicemi, slíbili slušné chování a oba pány obdarovali koblihami. Další cesta vedla na náměstí, kde už čekali tatínkové, maminky, babičky, dědečkové…, kterým jsme zarecitovali, zazpívali a někdo se odvážil i zatančit. Po návratu do školy pro nás žáci 5. třídy připravili v tělocvičně soutěže spojené s masopustními zvyky. Celou masopustní veselici jsme skončili pochováním basy a na cestu do tříd jsme dostali koblihy.

Mgr. Jana Lorencová, třídní učitelka II. třídy