Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2013/2014 > Elektronika je cool

Elektronika je cool

V úterý dne 28. ledna 2014 jsem se vydala na soutěžní setkání ELEKTRONIKA JE COOL v SPŠE v Pardubicích. Se mnou se této soutěže zúčastnilo dalších 8 nadaných žáků 8. a 9. třídy naší školy. Při prezenci  účastníků  jsme  si mohli přečíst, o jaké ceny vlastně budeme hrát.  Mezi cenami mě nejvíc zaujal tablet, a nebyla jsem sama.

Školy, které nejezdí na praxe, organizátoři přesunuli do jiné budovy, aby se jejich žáci naučili pájet. Nás ale poslali měřit hodnoty nějakému elektrickému zařízení. Nebylo to sice tolik záživné, jako pájení, ale díky naměřeným rozdílným hodnotám některých z nás (mezi ně patřím i já) jsme se i zasmáli. Po našem pokusu „cosi“ změřit jsme zamířili na samotnou soutěž. Tam jsme si sedli k pracovním stolům a čekali na další pokyny. Dozvěděli jsme  se,  že  budeme  vyrábět  elektronickou kostku.

Vůbec jsem netušila, jak to ve výsledku bude vypadat,  co  si  pod  tím pojmem mám představit. Na výrobu záhadného  předmětu  jsme  měli  přibližně jednu hodinu a s přáním: „Hodně štěstí!“ jsme se pustili do práce. Hodnotila se hlavně kvalita výrobku, poté se srovnával i čas. Pájeli jsme o 106 a kostku po nějaké době dokončili. Dostali jsme „svačinu“ v podobě sušenky. První tři nejrychlejší mohli získat nějakou cenu. Po dokončení poslední hrací kostky jsme šli na vyhlášení. Delší čekání se ale vyplatilo. Z  naší školy se  výborně  umístili dva žáci – Nikola Pátková (9. třída) a Martin Krajíček  (8. třída) – což je úžasné!

Domů jsme si odvezli velmi  zajímavou  zkušenost a naše hrací kostky. Doteď na ní hrajeme  Člověče, nezlob se!

Tereza Škrobalová, VIII. třída