Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2013/2014 > Návštěva předškoláků

Návštěva předškoláků

Dne 23. listopadu se v naší škole sešli předškoláci z obou nejbližších mateřských školek - MŠ Dašice a MŠ Kostěnice. Děti se přišly podívat, jak jejich starší kamarádi pracují při vyučování,  zažily pravou školní přestávku a aktivně se zapojily do pohádkového hádání. Poté absolvovaly takzvané výukové kolečko, během kterého si vyrobily drobné výtvarné dílo v učebně výtvarné výchovy, za pomoci interaktivní tabule si procvičily angličtinu a vyřádily se na jednotlivých stanovištích v naší tělocvičně. To vše zvládly v doprovodu svých paní učitelek a pod dohledem našich obětavých deváťáků, kteří připravili celou akci společně s paní učitelkou Světlou Svatoňovou. Na památku si všichni malí návštěvníci odnesli ze školy drobný dárek, který pro ně vyrobily děti ve školní družině.

Věřím, že se všem předškolákům v naší škole líbilo a že tato naše aktivita přispěje alespoň trochu k tomu, že až půjdou děti k zápisu, nebudou mít obavy z neznámého prostředí, protože ve škole už to přece znají a mohou tam zažít dost zajímavé věci.

Lada Morávková, ředitelka školy