Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2013/2014 > Uvádění prvňáčků

Uvádění prvňáčků

V loňském školním roce se do naší školy přihlásilo nebývalých 36 dětí do prvních tříd. Chtěli jsme je mezi sebe netradičně uvést, a tak v pátek 6. 9. 2013 proběhla akce s názvem „Uvádění prvňáčků“. Žáci deváté třídy se rozdělili do několika skupin, každá skupina obsluhovala stanoviště v odborných učebnách, tělocvičně nebo šatně. Na jednotlivých stanovištích se naši malí prvňáčci seznamovali se zařízením učeben a vyzkoušeli si i nějakou činnost pro pracoviště typickou. V učebně chemie děti míchaly různé roztoky, v učebně hudební výchovy je zase bavily svým vystoupením dvě skvělé hudebnice a v tělocvičně si řádně protáhli tělo. Po čtyřech vyučovacích hodinách celá akce vyvrcholila předáváním šerp prvňáčkům v učebně hudební výchovy. Určitou symbolikou bylo, že šerpy předávali vycházející žáci žákům nastupujícím.

Celá akce se vydařila a prvňáčkům se velmi líbila.

Jaroslav Ždímal, 9. třída