Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2012/2013 > Lyžák 2013

Lyžák 2013

Aneb, kdo nepadá, nejezdí na hranici svých možností…….

20.1.2013 - lze také nazvat, jako den s velkým D, den odjezdu na lyžařský výcvik. My, všichni účastníci zájezdu, zarmouceni tím, že týden neuvidíme své rodiče, jsme se v neděli po obědě i se svými drobnými zavazadly dostavili ke škole. Po té, co se nám povedlo nacpat naše kufříky do autobusu pana Metelky, jsme se pohodlně usadili na sedadla, zamávali rodičům a…ČABAS- týden plný zážitků už na nás čeká!

Po přibližně dvouhodinové jízdě náš autobus zastavil v Horní Malé Úpě. Vyskákali jsme z autobusu, vyndali kufry a čekali, až si pro ně přijede rolba. Vydali jsme se na cestu k chatě plni nadšení, takže ani zima a hluboký sníh nás nezastavily. Zhruba po hodině jsme konečně došli k chatě, která stála hned vedle sjezdovky. Zabydleli jsme se ve svých pokojích, dojedli zbytky řízků z cesty a odpočívali. Po večeři jsme se všichni sešli ve společenské místnosti, kde nás čekala přednáška o tom, jak se chovat na sjezdovce. Ponaučení a unavení po dlouhém dni jsme se rozešli na své pokoje, umyli se a šli do postelí.

Protože na pokojích i po večerce bylo o zábavu postaráno, moc jsme toho nenaspali. Ráno po snídani jsme se rozdělili do družstev a vydali se na sjezdovku. První den proběhl bez větších zranění, večer se o zábavu postarala pantomima. Středa měla představovat odpočinkový den, rozděleni do dvou skupin jsme se vydali na běžky a na „procházku“ na Sněžku. Běžkaři si zasportovali a ostatní došli až do Polska. Potom se obě dvě skupiny vrátily spolu do chaty na oběd a odpoledne se šlo znovu lyžovat. Po večeři se konalo večerní lyžování, s menšími i většími pády (p. uč. Taichman) jsme ho přežili ve zdraví. Ve čtvrtek jsme skibusem přejeli na Pomezky na sjezdovku, která nám dosud nebyla známá. V pátek odpoledne se konal štafetový závod, večer pak hry z Partičky. Poslední lyžování v sobotu jsme si zpestřili závodem ve slalomu a volnými jízdami. U večeře nás pak překvapily obří hamburgry, které se nám pomalu nevešly do pusy. O to víc nás rozčilovalo, že při jejich konzumaci nás nejmenovaná paní učitelka (p.uč. Tůmová) fotila. Po večeři následovala diskotéka.

Den odjezdu, neděle, 03:06 hod ... (do pokoje vchází vedoucí v zimních bundách)

- ,,Holky, holky vstáváme, zaspali jsme, ujel nám skibus! Oblékejte se, vezměte kufry a pojďte před chatu, všichni už tam jsou! “

,,Cožeee…cooo?“

,,No vstávejte, ujel nám skibus! “

…Učitel v kraťasech a zimní bundě? Venku tma jako v pytli. Napadá nás jenom jediná věc, stali jsme se „oběťmi“  kanadského výstřelku našich vedoucích!

- Pokoj naplnil smích, jak vedoucích, tak náš. Potom vedoucí obešli ještě zbytek chaty a my si naivně mysleli, že můžeme v klidu spát.

Zvláštní, ráno všichni hledali svoje boty. „Asi tu v noci byli nějací skřítkové.“ pravili učitelé s úsměvem na rtech.

Po snídani jsme už byli připraveni na cestu domů. Po dlouhé cestě jsme všichni řádně unavení  v pořádku přijeli do Dašic, kde na nás už čekali naši rodiče.

Celý lyžařský výcvik jsme si všichni užili, naučili se jezdit na hranici svých možností, vyzkoušeli snowblady a prožili spoustu zábavy. Na tento lyžák určitě nikdy nezapomeneme. Škoda jen, že to tak rychle uteklo!

Jménem všech děkujeme vedoucím za skvělé zážitky.

Hana Nálevková a Natálie Žídková, žákyně 8. třídy