Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2012/2013 > Návštěva městské knihovny

Návštěva městské knihovny

V úterý jsme my , žáci páté třídy ZŠ Dašice , navštívili Městskou knihovnu v Dašicích. Knihovnice , ochotná , usměvavá a příjemná paní Havlovcová , nás přivítala a i pro ty, co v místní knihovně ještě nebyli, bylo okamžitě poznat , že je paní Havlovcová velice příjemná dáma.

Místní knihovnu v Dašicích jsme navštívili z důvodů zvídavých otázek, které jsme si připravili na hodině českého jazyka s paní učitelkou Ladou Morávkovou.

1. V jakém roce byla postavena a založena Městská knihovna  Dašice?

V roce 1892 byl založen Čtenářský klub Hálek a teprve v roce 1919 byla založena Městská knihovna Dašice.

2.Kde všude byla  Městská knihovna Dašice?

Knihovna byla v: domě U Zeleného stromu,  KD Dašice , MŠ Dašice a v budově školní družiny.

3. Kolik máte dětských čtenářů?

Dětských čtenářů knihovna má 350.

4. Kolik platí čtenáři v Městské knihovně Dašice?

Dospělí 40Kč děti 20Kč

5. Kolik hodin denně pracujete v knihovně?

8 hodin denně.

6. Kolik knih a časopisů máte v knihovně?

Knih máme 16 500 a časopisů 40 druhů.

7. Jste se svou knihovou spokojena?

Ano jsem.

8. Jak dlouho pracujete v knihovně

6 let

9. Kolik korun se  utratí za celý rok za nákup nových knih?

Za rok se celkem utratí 80 000 Kč.

10. Jak se rozlišují knihy pro děti ?

Knihy se označují podle věku barevnými papírovými proužky, které jsou umístěné na spodní části hřbetu knih: žlutá 0 –6, zelená 6 – 12, červená 12 - 14.

Tato exkurze byla velice zajímavá, protože jsme se dozvěděli i některé informace navíc.Kromě informací o Městské knihovně v Dašicích jsme hovořili o různých bajkách. Paní Havlovcová svým vyprávěním určitě zlákala pár nových čtenářů do knihovny.

žáci 5.třídy ZŠ Dašice