Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2012/2013 > Bílá pastelka

Bílá pastelka

Dne 17. 10. 2012 proběhla sbírka Bílá pastelka 2012. Cílem projektu je shromáždit finanční prostředky na speciální výukové programy pro nevidomé lidi, kteří se učí zvládat samostatnou chůzi s bílou holí, číst a psát Braillovo slepecké písmo a další dovednosti nezbytné k jejich dalšímu životu. V 8:00 hodin Hana Nálevková a Jaroslav Ždímal, žáci VIII. třídy, oblékli jednotná trička realizátorů projektu a nabízeli ve všech třídách školy žákům i pedagogům bílé pastelky za cenu minimálně 20 Kč. V krabičce měli 100 pastelek a chtěli je prodat všechny. Ve škole se jich povedlo prodat pouze 70. Hanka a Jarda neváhali a vyrazili do ulic města. Již dopoledne byly všechny pastelky prodané. Díky těmto obětavým žákům a všem dárcům jsme přispěli do sbírky částkou 2403 Kč.

Za všechny příspěvky velice děkujeme.