Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2012/2013 > Uvítání prvňáčků

Uvítání prvňáčků

První školní týden je za námi. Určitě nejtěžší byl pro naše prvňáčky – nové prostředí, noví spolužáci, učitelé a začínající školní povinnosti. Všichni jsme se snažili školáčkům tolik změn ulehčit. Velmi se na tom podíleli naši osmáci a deváťáci. Na čtvrteční dopoledne připravili poznávací kolečko po různých učebnách naší školy. Každý prvňák dostal hrací kartu a ve trojicích postupně obcházel učebny výtvarné výchovy, informatiky, přírodopisu, chemie, hudební výchovy, němčiny a samozřejmě také tělocvičnu. Na každém stanovišti starší děti prvňáčky s učebnou nejprve seznámily a pak došlo na plnění různých úkolů. A tak se stavělo z kostek, kreslilo, zpívalo a hrálo na různé hudební nástroje, pracovalo s interaktivní tabulí, zkoušely se různé chemické pokusy, skládaly se obrázky zvířat, cvičilo se v tělocvičně atd. Za správné splnění úkolu každý dostal část obrázku do své hrací karty. Na konci poznávacího kolečka se z hrací karty na děti usmívalo sluníčko. Všem prvňáčkům se podařilo obrázek poskládat, s pomocí deváťáků si obrázek vybarvili. Na závěr byli pasováni na skutečné školáky a všichni dostali klíč od naší školy.

Děkujeme všem osmákům a deváťákům a také paní učitelce Jitce Vaňousové za hezké dopoledne.

žáci 1.třídy a třídní učitelka Jana Lorencová