Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2011/2012 > Dřevíčkování 2012

Dřevíčkování 2012

Téměř po dvou letech se u nás znovu objevil pan Marek Pilnáček. Samozřejmě jsme se těšili na pana Pilnáčka, ale hlavně na všechna kladívka, pilníky, vrtačky, brusné papíry a další nářadí, které si s sebou přivezl. Během jedné vyučovací hodiny se učebna výtvarné výchovy proměnila v opravdovou dřevodílnu. Poprvé čekala práce se dřevem prvňáčky, kteří si vyrobili z připravených dřevěných dílů zvířátko. A po nich se v dřevodílně po 70 minutách střídali šikulové od 2. až do 5. třídy. Každý si vyrobil vrtulník a potom mohl popustit uzdu vlastní fantazii. Vznikaly různé předměty: mobilní telefony, nože na otevírání dopisů, příbory, stojánky na tužky, přívěsky na krk… Práce se dřevem zaujala chlapce i dívky z 1. stupně, na chvilku se přišli podívat i šesťáci, proto jsme se domluvili, že dřevodílničku u nás ve škole znovu rádi přivítáme.

Jana Lorencová, tř. učitelka 5. třídy