Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2011/2012 > Na kole bezpečně

Na kole bezpečně

Sluníčko a pěkné počasí nás stále více láká do přírody. Mnozí z nás určitě rádi využijí kolo. Čtvrťáci a páťáci mají za sebou dopravní kurz, který se skládal ze dvou částí.

V březnu za námi do školy přijel pan Novák z Vysokého Mýta. V pěti vyučovacích hodinách nás seznámil s teorií – dopravními předpisy, značkami, povinnou výbavou cyklisty a jízdního kola. V závěru jsme si naše znalosti ověřili v testu. Znalosti jsme si často opakovali a připomínali.

V květnu jsme se vypravili do Vysokého Mýta na dopravní hřiště. Nejprve jsme celé dopravní hřiště prošli pěšky, zopakovali si dopravní značky, prohlédli křižovatky a kruhové objezdy. A pak už následovala jízda na kole. Pan Novák všechny cyklisty pozorně sledoval a na případné chyby hned upozorňoval a opravoval je. Po této praktické části následoval závěrečný test. Průkaz mladého cyklisty získalo 11 žáků čtvrté třídy, 2 žáci neuspěli. Všichni páťáci získali průkaz již vloni, ale i letos by byli při testu úspěšní.

Doufejme, že své znalosti uplatní i v běžném silničním provozu.

Jana Lorencová, tř. učitelka 5. třídy