Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2011/2012 > Vyber si své nejoblíbenější jídlo

Vyber si své nejoblíbenější jídlo

V polovině května proběhla na naší škole anketa, ve které jsme zjišťovali nejoblíbenější jídlo našich žáků. Výsledky jsou již známy a jídla, která se umístila na třech prvních místech, zařadíme do našeho jídelníčku na období kolem Mezinárodního dne dětí. Na 2. a 3. místě se - se stejným počtem hlasů - umístil řízek (zvaný velký) plus rajská polévka – očekávat ho naši žáci mohou v pátek 1.6. a rizoto s hrachovou polévkou, tato kombinace je připravena na pátek 8.6. Vítězné místo si vydobyly špagety, které za doprovodu muffinu oblehnou talíře našich žáků v úterý 5.6. Další místa obsadila např tato jídla: svíčková, těstoviny s kuřecím masem, krupicová kaše, špenát, šunkofleky a dukátové buchtičky.

Je nám jasné, že jsme se nemohli zavděčit chuti všech našich strávníků, ale doufáme, že většina z Vás bude spokojena.

S novým školním rokem nám do kuchyně přibude nový šikovný přístroj, tzv. konvektomat, pomocí kterého se možná naši strávníci dočkají rozšíření škály nabízených jídel. Jídla v něm budou připravována šetrnějším způsobem a bude delší dobu zachována jejich teplota vhodná ke stravování.

Lada Morávková