Coca Cola Cup

Dne 11. 4. 2012 jsme sehráli první kolo Coca Cola Cupu na hřišti TJ Sparta Dašice, tímto bych chtěl také poděkovat za připravené hřiště a servis pro hráče, s celky Moravan a Dolní Rovně. V prvním utkání jsme dokázali vstřelit pouze jednu branku, i když počet šancí byl nepočitatelný. S týmem Dolní Rovně jsme sehráli vyrovnanější partii a udolali soupeře 2:1. Následoval postup do druhého kola soutěže, který se uskutečnil na hřišti MFK Chrudim. Bohužel přes četná zranění se mi ráno hlásilo pouze 10 hráčů, i když tento turnaj se hrál s pravidly velkého fotbalu. Nepodléhali jsme panice a věřili ve své schopnosti. V prvním zápase jsme se utkali s Dětským domovem se školou Chrudim a i s absencí jednoho hráče jsme dokázali soupeři uštědřit 9 branek a žádnou neinkasovat. Nastupovali jsme k utkání se ZŠ Studánka Pardubice s jasným cílem. Uhrát remízu, která zajišťovala postup do dalšího kola. Naši borci dodržovali taktické pokyny až do konce prvního poločasu, kdy proti nám byla písknuta penalta – přísná. Dokonce byl vyloučen Michael Špaček, nutno podotknout, že první poločas finále pískal utkání rozhodčí, který fotbal viděl snad jen z projíždějícího rychlíku. Naštěstí byl na druhý poločas vyměněn. Podařilo se navíc domluvit s trenérem soupeře, že vyloučení bylo nesmyslné a že se Michal může vrátit zpět. Jenže naše „hvězda“ to psychicky neunesla a odmítla pomoci svému týmu, který tím pádem čítal zbylých 9 hráčů. Nakonec nám ve velkém horku na umělé trávě došly síly a soupeři se podařilo vsítit ještě 3 branky, utkání tak skončilo 4:0.
Chtěl bych pochválit všechny hráče, kteří se v obou týmech prostřídali, za vzornou reprezentaci, předvedené výkony a týmový duch, který v našem týmu panoval.