Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2011/2012 > Lyžák 2012

Lyžák 2012, aneb co to je… ehm.. sakra.. za kopec?

Plni očekávání po nekonečně dlouhém čekání a ověšeni taškami jsme natěšeni stáli před školou. V očích všech účastníků byla vidět nedočkavost. Po příjezdu autobusu jsme do něj všechno naskládali, rozloučili se s rodiči a hurá na lyžák! Cesta proběhla, jak jinak, v pořádku, v pohodové a usměvavé náladě. Poté, co jsme dorazili na místo, nás ale během pár minut veselá nálada přešla. Co to je… ehm.. sakra.. za kopec?

A tak jsme museli popadnout všechno naše harampádí, směr chata. Sice to bylo z kopce, ale o to víc jsme se propadávali do čerstvě napadaného sněhu. Kdybych si táhnul jen vlastní věci, byla by to vcelku pohoda, jsem skromný člověk! Což se ale nedá říci o našem něžném pohlaví, že holky? Sice mají na každý den deset miliónů triček! ... Ale rádi jsme s klukama pomohli.

Po tomto očistci jsme se díkybohu ocitli před chatou. Pozdravili jsme domácího a šlo se vybalovat. S ubytováním jsem byl víceméně spokojený. Následovala přednáška našeho velmi oblíbeného pana učitele Taichmana, kterému se, jak jinak, povedla. Všechno jsme pochopili a do hajan, čeká nás náročný týden!

Budííííček!! Tak ustrojit, nasnídat, zmáknout hygienu a na svah! Celý den panovala příjemná nálada, všichni jsme se pomalu rozlyžovávali a seznamovali se s našimi instruktory, tedy jen naše skupina, kterou měla na starost drahá polovička pana učitele Taichmana, slečna Péťa. A než jsme se nadáli, utekly dva dny a nastal oddychový den bez lyžování. Probíhal nečekaně oddychově, okořeněn malou procházkou do místní sámošky a snow tubbingem. Večer jsme si řádně užili v podobě karaoke, které se prostě povedlo!

Po odpočinkovém dnu jsme odpočinuti stanuli opět před svahem, na kterém jsme někteří strávili i večer při večerním lyžování. Je to tu! Poslední den na sjezdovce. Čtvrtek probíhal v podobě závodu a odpoledních volných jízd. Naše osobní volno jsme trávili balením. Poslední večer byla diskotéka, která se náramně povedla, pobavili jsme se a naposledy si "užili" naše postele.

Obávaný poslední den nadešel. Vzhůru s již zmíněným harampádím k autobusu.

Co je důležité, zvládli jsme to a po odpočinkové cestě autobusem jsme se zase ocitli před školou. Máme zase na co vzpomínat.

Vojta Dalecký, žák IX. třídy

Další fotografie z lyžáku 2012