Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2011/2012 > Odpoledne s vědou

Odpoledne s vědou

Věda a technika netradičně - tak by se dala shrnout akce, kterou si Univerzita Pardubice ve spolupráci s Fakultou chemicko-technologickou připravila na středu 21. září 2011 pro zájemce z celého Pardubického kraje.

Na naší škole se původně našlo také velké množství zájemců o návštěvu této unikátní akce, ale poté, co zjistili, že je to odpoledne po vyučování a tím pádem by přišli o svůj smysluplně strávený volný čas u facebooku či počítačových her, jich nakonec na Univerzitu do Pardubic odjelo pouze 11 a myslím, že nelitovali. Bylo tu pro ně připraveno spoustu zajímavých aktivit, mohli si  vyzkoušet různé efektní chemické pokusy, získat svoji DNA ze slin, pokreslit si tričko 3D barvami, dozvědět se něco o využití geopolymerů při stavbě pyramidy, prozkoumat fungování solární elektrárny a výrobny vodíku, nahlédnout do tajů robotiky a ovládat robota mobilem a také si mohli odnést spoustu hezkých upomínkových předmětů. Největší zájem byl o balonky naplněné heliem, které na zpáteční cestě zaplnily celý autobus (ještěže byl pouze pro nás).

Velké poděkování patří všem, kteří na Univerzitě v Pardubicích podobné příjemně naučné akce pro děti pořádají, mají určitě velký smysl k získání nových zájemců o chemii, fyziku a další přírodní vědy.

Filip Vlček, vyučující chemie