Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2011/2012 > První školní den

První školní den

Není to tak dávno, a přesto to je už 25 let, co jsem poprvé šla do školy já. Z toho dne si už moc nepamatuji, jen svoji koženou červenou aktovku a veliké školní drátěné šatny. Tak mě tak napadá, zda si naši letošní prvňáčci pamatují více.

Jejich slavnostní přivítání proběhlo dne 1. 9. 2011 v budově ZŠ Dašice. Zúčastnil se také pan starosta Mgr. Petr Zikmund, pan místostarosta Ing. Jan Foldyna, paní ředitelka Mgr. Lada Morávková a paní zástupkyně Mgr. Lada Louženská, kteří dětem popřáli hodně úspěchů ve škole a obdarovali je dárky. Všem dětičkám to moc slušelo, některé si přinesly s sebou aktovku. Snad se ani moc nebály, protože nikdo z nich neplakal. Vyzkoušeli jsme si, jak se budeme hlásit, povídali jsme si a naučili se krátkou říkanku. Když jsem viděla ty jejich zvídavé oči, uvědomila jsem si, jak veliký kus cesty  máme před sebou. Jak mnoho práce, učení, ale i radosti a hraní nás čeká. Samozřejmě je také důležitá domácí příprava a vzájemná spolupráce rodičů se školou.

Proto přeji všem 26 prvňáčkům, aby nejen na první školní den, ale na celou školní docházku měli krásné a úsměvné vzpomínky. Rodičům přeji, ať dávají dětem hodně lásky, mají s nimi trpělivost, ale jsou důslední a nezapomínají, že i sami byli dětmi. A všem pedagogickým i nepedagogickým spolupracovníkům přeji spokojenost v tomto školním roce.

Mgr. Martina Kovářová, třídní učitelka I. třídy

obrázky lze kliknutím zvětšit