Jívka 2011

Naše škola v přírodě se letos uskutečnila po dvou letech opět na Jívce. V první květnový den jsme se sešli na kostěnickém nádraží a cestovali vlakem do Rtyně v Podkrkonoší. Odtud nás čekala 6 km dlouhá cesta do penzionu v Jívce. Po obědě, ubytování a nezbytném vybalení jsme se vydali na procházku k rybníku Buchťáku. Sluníčko krásně hřálo a tak jsme se mohli pustit do budování vodních kanálů a různých staveb. Čas večeře nás přinutil ,,odbahnit se“ a vrátit se zpět do penzionu.

Druhý den nám sluníčko po ránu slibovalo krásný den, který jsme využili k výletu do Jiráskových skal. Po občerstvovací zastávce v Jívce jsme dorazili do pískovcových skal s krásnou vyhlídkou na stolovou horu Ostaš.

V úterý měl proběhnout sportovní den na hřišti a v lese u penzionu. Měli jsme připraveny míče na vybíjenou a fotbal, švihadla, obruče, kuželky a cestu za pokladem. Ráno jsme se nestačili divit, protože začalo chumelit. A chumelilo, chumelilo…, proto jsme se navlékli do všeho možného a alespoň chvíli vyrazili na procházku a koulovačku.

Ve středu sníh pomalu odtával a naše další cesta vedla za nákupy do Stárkova. Doplnili jsme zásoby mlsot, ale nakoupili i dárky pro rodiče a sourozence.

Čtvrteční výlet byl do Odolova a dále podél opevnění na rozhlednu Žaltman. V pátek nás čekalo balení a cesta domů vlakem přes Hradec Králové a Pardubice. V Kostěnicích už nás netrpělivě vyhlíželi rodiče, sourozenci, babičky, dědečkové… Moc děkujeme manželům Jiroutovým a panu Kuchařovi za dopravu zavazadel.

žáci 1. a 4. třídy

Fotografie ze školy v přírodě

Deníky a dopisy