Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2010/2011 > Den Země 2011

Den Země 2011

Poprvé (pokud vím) se konal Den Země v Pardubicích. Plocha Pernštenského náměstí byla plná soutěžních stanovišť. Vlastní organizace se ujala organizace KONEP (Koalice nevládek Pardubicka, o.s. ) ve spolupráci s mnoha dalšími organizacemi. Pokud mám porovnat tuto akci a tu, co jsme před 4 lety viděli ve Vysokém Mýtě, má naše krajské město ještě co dohánět. V každém případě šlo o počin správným směrem.

Dětské skupiny soutěžily v poznávačkách ptáků, rostlin, obojživelníků. Ve třídění odpadů, v rozeznávání dříve prohlédnutých přírodních materiálů. Dostalo se  jim informací jaký vztah k životnímu prostředí mají instituce Evropské unie.

Pardubické děti pobavila koza s kůzletem. Jednoho z organizátorů fascinoval výkon malých dětí v poznávání zpěvného ptactva – prý je to naučila paní učitelka v mateřské školce.

Akce se vydařila a jistě nabídne příští rok ještě bohatší program.

Alena Janáková