Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2010/2011 > Výlet do Babylonu

Výlet do Babylonu

Velkým lákadlem pro naše žáky je každoroční výlet do zábavného centra Babylon v Liberci, kde postupně navštívíme IQ park s více než 200 zajímavými exponáty rozvíjející nejen jejich mozkové závity a svaly, ale i smyslové orgány a smysl pro hru a tvořivost. Mezi nejzajímavější exponáty v IQ parku bezesporu patří tvorba bublin z různě tvarovaných bublifuků, zkouška zdatnosti v jízdě na kolečkovém křesle po nakloněné rovině a bloudění v zrcadlovém bludišti. Po fyzicky i inteligenčně namáhavé návštěvě IQ parku je důležité nabrat sílu v místním Zámeckém sklepení, kde jsou přichystány švédské stoly s řadou laskomin. S načerpanou novou energií se následně vyřádíme v aquaparku, kde je k dispozici řada atrakcí, od malé skluzavky až po velký tobogán, od vířivky až po parní saunu a solárium. Na závěr celého výletu se děti vyblbnou v místním lunaparku, kde je nejžádanější atrakcí rodeo na divokém býku, autodrom a laser game.

Děkuji všem účastníkům za bezproblémový průběh celého výletu, panu Metelkovi za bezpečnou dopravu autobusem a paní učitelce Louženské za pomoc s organizací a dohledem. Pevně věřím, že i příští rok se na naší škole najde podobný nadšenec, který celodenní výlet do Babylonu zorganizuje, aby tato dětmi velmi žádaná tradice nezanikla….

Filip Vlček, vyučující ZŠ Dašice

Další fotografie z Babylonu zde