Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2010/2011 > Exkurze do pivovaru

Exkurze do pivovaru

Mezi žáky velmi oblíbené učivo v hodinách chemie v deváté třídě patří jednoznačně výroba ethanolu neboli lihu a s tím spojená výroba piva. Co by ovšem byla samotná teorie, kdyby nebyla podpořena praktickou ukázkou, proto jsme se v úterý 8. 2. 2011 vydali se žáky VIII. a IX. třídy do pardubického pivovaru Pernštejn, ve kterém se pivo vaří již od roku 1871. Díky výbornému průvodci panu Nevřalovi jsme měli možnost projít výrobu piva od samotného počátku, tedy od přeměny ječmene na slad, přes vaření sladiny s chmelem, kde měli žáci možnost sladinu i ochutnat, až po kvašení, dozrávání a plnění piva do lahví a sudů.

Po skončení velmi zajímavé exkurze v pivovaru, jsme se přesunuli do Východočeského muzea v Pardubicích, kde jsme navštívili expozici Přírody východního Polabí, kde žáky nejvíce zaujal exponát prasete divokého a liščí nory. Další expozicí, kterou jsme v muzeu navštívili, byla expozice hraček a zbraní, kde si některé z exponátů mohli žáci i osahat.

Na závěr se sluší rozloučit se starým pivovarským pozdravem.

Dej Bůh štěstí !

Filip Vlček, tř.učitel VIII. třídy

Další fotografie z exkurze: zde