Vítáme vás ve škole!

Tak nám zase začal školní rok a do naší školy opět přišli noví prvňáčkové. Zatímco někteří se ve škole rychle zabydleli, jiní jsou  z nového prostředí ze začátku trochu zaskočeni. A my jsme se rozhodli, že jim v tom „rozkoukávání“ pomůžeme.

Na pátek 10.září jsme si pro ně připravili procházku po škole, která se skládala ze šesti zastávek.  Zastávky jsme umístili do odborných učeben, takže i malí prvňáčkové si za pomoci  nás, deváťáků, mohli zkusit něco z alchymie v učebně chemie, rozeznat vycpaniny v učebně přírodopisu, vytvořit umělecké dílo v učebně výtvarné výchovy nebo třeba  namalovat obrázek prostřednictvím počítače v počítačové učebně. Nechyběla ani sportovní zastávka v tělocvičně. Prvňáčci na všech stanovištích prokázali statečnost a za to obdrželi i malé odměny.

Po absolvování všech zastávek jsme se všichni sešli v učebně hudební výchovy, abychom si na závěr společně zazpívali písničku. Kterou? No přece: „nemít žádné kamarády, tomu já říkám neštěstí...“

Za  9. třídu

Věra Machtová

tř. uč.

Všem „svým“ deváťákům moc děkuji za milý a zodpovědný přístup k celé akci. Náleží jim veliká pochvala.

Zároveň připojuji pár postřehů, které zaznamenali žáci 9. třídy ihned po skončení akce:

•  mám pocit, že se teď budou cítit ve škole líp, nebudou se nás bát
  • nejvíc je fascinovaly vycpaniny zvířat
  • bylo to pěkné, protože jsme se nemuseli učit a udělali jsme dětem radost a seznámili je se školou
  • ty děti byly úplně skvělé, někdo je snad i chytřejší než já!!!!
  • malé děti jsou fajn, ale stydlivé a moc nemluví
  • jsou velmi šikovné, mají spoustu nápadů a uměj si vyhrát
  •  bylo to krásné dopoledne
  •  mám z toho dobrý pocit