Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2009/2010 > Cyklistický výlet do Hrochova Týnce

Cyklistický výlet do Hrochova Týnce

Na čtvrtek 17. června 2010 jsme si s dětmi z kroužku angličtiny pro čtvrťáky objednali slunečné počasí a vyrazili jsme směr Hrochův Týnec. Zvolili jsme dopravní prostředky na vlastní pohon. S větrem v zádech a představou odměny v podobě výtečné pizzy z pizzerie U Žíznivého mnicha nám cesta pěkně ubíhala, i když jsme šlapali do kopce. V Kostěnicích  nás potkala drobná kolize, Ivan Dzhuhan asi nějak hodně zabíral do pedálů, až kouká, že mu jeden pedál leží na silnici. Naštěstí jsme jeli právě kolem místního zemědělského družstva, kde nám ochotně pomohli a šlapku opravili. Děti si na pizze Mladý lord pochutnaly a do Dašic jsme frčeli jako vítr, neboť z kopce se to jede. Myslím, že si malí angličtináři výlet užili, a dokonce přišli s návrhem, že bychom mohli jezdit alespoň jednou za měsíc.

Mgr. Lada Morávková