Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2009/2010 > Projekt "Jídlo"

Projekt "Jídlo"

Každý člověk se snaží během života uspokojit své základní životní potřeby, které lze rozdělit do čtyř kategorií: fyzická, sociální, mentální a duchovní. Mezi fyzické, neboli existenční potřeby každého z nás, patří např. teplo, světlo, pití a jídlo.

A právě na jídlo se zaměřili žáci 9.A v projektu nazvaném „Jídlo“, ve kterém měli během tří vyučovacích hodin za úkol vyhledat informace o jednotlivých složkách potravy (jako jsou např. sacharidy, tuky, bílkoviny a vitamíny) a pomocí vlastní fantazie a grafického cítění tyto informace zpracovat do formy velkoplošného plakátu a představit jej ostatním spolužákům.

Některé skupiny si vzaly na pomoc při výrobě plakátu internet nebo letáky supermarketů, ale našli se i tací, kteří celý plakát napsali a namalovali ručně, za což jim patří velký obdiv.

Jak celý projekt probíhal a jak vypadají výsledné práce, si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích a nebo až do konce školního roku na nástěnce ve druhém patře školy.

Filip Vlček, vyučující chemie

Špatní lidé žijí, aby jedli a pili, dobří lidé jedí a pijí proto, aby žili.

Sokratés

všechny fotografie lze kliknutím zvětšit