Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2009/2010 > Pohádkový masopust

Pohádkový masopust

Letošní masopust jsme nazvali pohádkový. Proč? Protože si každý  mohl vybrat oblíbenou pohádkovou bytost. A tu pořádně prozkoumat. Jak? Zjistit její bydliště, přesně popsat a nakreslit jak vypadá, jaký má hlas, jak chodí oblečená ve všední den a ve svátek, jestli má nějaké zvláštní znamení a špatné vlastnosti, seznámit nás s kamarády a přáteli. A tak jsme získali tyto velmi podrobné informace o vodníkovi, králi, princeznách, Červené Karkulce, hejkalovi, drakovi, čertech, vílách…

Ale to nám nestačilo. Hráli jsme si dál. A mohli jsme si zase vybrat, ale tentokrát povolání – zpěvák, rybář, recitátor nebo novinář. Téma bylo: voda. A tak jsme si vyslechli básničky a písničky o vodě a vodníkovi, náš rybář Tom nás seznámil s rybářskými potřebami. Několik dětí dokonce vydalo velice originální vodnické noviny, ve kterých jsme se dočetli o stavu vodníků ve světě, ale i o dašickém vodníkovi Loučvarovi, mohli si prohlédnout vodnickou módu a přečíst inzerci.

Jaká byla odměna za splněné úkoly? Vstupenka  na školní karneval, na který si děti samy vyrobily karnevalový klobouk a masku se škraboškou. Karnevalová veselice proběhla ve školní tělocvičně s různými soutěžemi, hrami a samozřejmě s tancem a tombolou. Karneval pro děti velice hezky připravili žáci 9.A a za to jim moc děkujeme.

žáci 3.A

Jana Lorencová, třídní učitelka