Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2009/2010 > Vody se už nebojíme

Vody se už nebojíme

23. listopadu 2009 jsme se poprvé vydali do plaveckého bazénu ve Vysokém Mýtě, kde žákům 3. a 4. třídy začínal plavecký výcvik. Po předvedení plaveckých dovedností byly děti rozděleny do čtyř družstev, kde se jim věnovali instruktoři. Výuka proběhla desetkrát po dvou vyučovacích hodinách. Správné pohyby žáci trénovali nejprve na souši a pak ve vodě. Ve vodě žáci měli možnost používat různé nadlehčovací pomůcky. Při každém výcviku soutěžili a hráli hry. Na závěr se konaly závody a měřila se délka plaveckého výkonu. Opravdu všichni se snažili a každý plaval podle svých schopností. Pro někoho byl výkon deseti uplavaných metrů veliký, byli však tací, kteří zvládli i 200 metrů.

My se ale zdokonalíme, protože za rok si plavecký výcvik zase zopakujeme.

žáci 3.A., 4.A., 4.B.

třídní učitelky    J. Lorencová

I. Hradecká

L. Louženská