Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2009/2010 > Za zvířaty do ZOO

Za zvířaty do ZOO

Tak schválně, spočítali jste si někdy, kolik je u nás zoologických zahrad? Víte, která je největší a která nejstarší? A byli jste opravdu v každé?

My v 5.A jsme navštívili všechny ZOO v České republice během čtyř vyučovacích hodin. Že to nejde stihnout? A od čeho máme internet a upovídané spolužáky?

Během první hodiny jsme si mezi sebou losováním rozdělili všech patnáct  zoologických zahrad a v učebně informatiky každý sám nebo ve dvojici „odcestoval“ do té „své“ ZOO. Hledali jsme, jak dlouho už fungují, jak jsou veliké, kolik druhů zvířat je tu k vidění. A taky zajímavosti a lákadla, abychom mohli ZOO doporučit svým spolužákům. Během dalších hodin jsme vše zpracovali na plakáty a dolepili obrázky. Nakonec jsme se s výtvory pochlubili ostatním spolužákům a ústně jsme se je snažili přesvědčit, že právě ta naše ZOO je ta nejlepší. Z vyrobených plakátů nám na závěr vznikla krásná cestovní kniha.

A teď už jenom čekáme na prázdniny, abychom mohli skutečně vyrazit za zvířaty do ZOO!

Za žáky 5.A Věra Machtová

uč. přírodovědy

všechny fotografie lze kliknutím zvětšit