Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2009/2010 > Vánoce na škole

Vánoce na škole

Na začátku školního roku jsme se na škole dohodli, že velmi úspěšný projekt „Vánoce na škole“, který jsme uspořádali v minulém roce 2008, uskutečníme až napřesrok. Tedy ve školním roce 2010/2011. Tento školní rok však chystáme pro rodiče a širokou veřejnost na konci měsíce března projekt „Velikonoce na škole“. Podrobnější informace budou zveřejněny.

Přesto jsme na naší škole blížící se Vánoce samozřejmě neopomněli. Zásluhou pana starosty Ladislava Racka měla škola na chodbě v přízemí znovu svůj velký vánoční stromek, pod kterým se poslední dny před Vánocemi shromažďovaly děti, aby si zazpívaly koledy a vánoční písničky. Na hudební nástroje je doprovázely paní učitelky.

Poslední den před vánočními prázdninami děti z II. stupně měli filmové představení v Pardubicích a pro děti I. stupně bylo nachystáno překvapení. Přijely k nám pracovnice Královéhradeckého biskupství z Katechetického a pedagogického centra společně s naším panem farářem Vrbiakem. V jednotlivých třídách pak s dětmi byl hravou formou připomenut velký příběh o narození Ježíše. Děti byly citlivě vtaženy do děje a spoluvytvářely příběh, který si lidé připomínají více než dva tisíce let. Dětem tak byla citlivou formou připomenuta duchovní hloubka Vánoc.

Chci na tomto místě poděkovat panu faráři Vrbiakovi za zprostředkování spolupráce s Katechetickým a pedagogickým centrem při Královéhradeckém biskupství a za krásnou besedu se žáky páté třídy. Samozřejmě děkuji všem pracovnicím Katechetického a pedagogického centra, které se svým kvalitním pořadem zaujaly naše děti a obohatily jejich vnímání Vánočních svátků.

Mgr. Jaroslav Lohynský

další fotografie