Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2009/2010 > Revoluce ve škole

Revoluce ve škole

Bylo by přinejmenším podivné, kdybychom si v naší škole nepřipomněli, že je tomu již dvacet let, kdy studenti svým protestem na Národní třídě strhli lavinu událostí, které vedly ke svržení vlády komunistické strany a zajistily pro nás, naše děti a všechny občany naší země svobodu.
     My v 8.A jsme se pokusili připomenout toto výročí poněkud s nadsázkou. Vrátili jsme se do doby před dvaceti lety, oprášili pionýrské kroje, naučili se pár agitačních básniček a budovatelských písní. To aby všichni věděli, jací jsme skvělí zpěváci a že ani ruština nám ve zpěvu nezabrání. Samozřejmě jsme ale nezapomněli proložit jásající písně připomenutím skutečných faktů a událostí, aby si všichni mohli uvědomit, jak dvojaká, zákeřná a zlá doba to tenkrát byla.
   Celé naše pásmo jsme ostatním žákům druhého stupně předvedli v pondělí 16. listopadu. Ti se po naší produkci vydali ještě do počítačové učebny, aby s paní učitelkou Vaňousovou nahlédli do minulosti pomocí DVD, a poté do učebny jazyků za paní učitelkou Svatoňovou, kde si události před dvaceti lety připomněli prostřednictvím článků a fotografií z novin.

Věra Machtová , tř.uč. 8.A