Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2009/2010 > Slavnost dýní

Slavnost dýní

27.října se na naší škole ve spolupráci s Mateřskou školou a MÚ v Dašicích konal poprvé „Svátek dýní“. Zahájení bylo v Dašicích na náměstí, kde se sešla spousta dětí převlečených za strašidla a jejich rodiče.Poté se všichni zúčastnění odebrali s lampiónovým průvodem přes světélkující park do areálu školy, kde si pro ně žáci 8. a 9. třídy připravili několik soutěží. Děti si zde mohly vyzkoušet svoji odvahu a dovednost. Nejlépe obstály na stezce odvahy, kde si užily spoustu legrace se strašidly. Další z oblíbených soutěží bylo kličkování mezi provázky. Jako odměnu za účast si děti odnesly sladkosti a korálkové výrobky od paní Havlovcové. Maminky si mohly prohlédnout výrobky dětí a odnést si spoustu zajímavých dýňových a cuketových receptů, které byly rozvěšeny na stromech.Z posledních sil se účastníci odebrali k občerstvení v podobě buchet, čaje a pro rodiče i grogu. Zdálo se, že večer se vydařil.

Aneta Zelená, žákyně 8.A

Ráda bych poděkovala všem, kteří se na této akci nějakým způsobem podíleli: paní uč.Morávkové, která s nápadem přišla, paní uč. Čepkové za přípravy ve školce, paní Růžičkové za přípravu občerstvení, paní Havlovcové za korálkové odměny, mým kolegům za přípravu výrobků ve třídách a zejména Anetce, Páje, Míše, Zuzce, oběma Luckám, Pavlovi, Honzovi, Martinovi , Davidovi, Péťovi, Jindrovi a Alešovi z 8.A a Kájovi a Honzovi z 9.A, bez jejichž vydatné pomoci by se slavnost jen stěží uskutečnila a vydařila.

Věra Machtová, tř.uč. 8.A