Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2009/2010 > Pingpongový turnaj

Pingpongový turnaj

26. října se konal 1. pingpongový turnaj pro žáky 6. - 9. třídy. Protože máme k dispozici pouze jeden pingpongový stůl, který si pořídili, díky sponzorským darům některých z rodičů a obětavosti p. uč. Louženské, žáci 6.A, byl určen maximální počet sportovců z každé třídy. I přesto, že dívky soutěžily společně s chlapci, byly jejich výsledky výborné, už v základním kole porazila Lucie Kaplanová výsledkem 11:0 o dva roky staršího soupeře, její spolužačka Aneta Zelená poté obsadila v turnaji 4. místo. Turnaje se zúčastnilo 24 žáků, zde uvádíme pouze medailové pozice.

1. místo – Vojta Dalecký, VII.A

2. místo – Martin Obst, VII.A

3. místo – Jirka Kosek, VI.A

Jitka Vaňousová

„Vstoupil jsem do turnajové místnosti a při pohledu na ostatní hráče jsem ani nepomýšlel na vítězství, ale hodně jsem doufal v dobré umístění. Při losování soupeře měl skoro každý s kým hrát, ale na mě a pár dalších jedinců zbyli ,,deváťáci´´, kteří byli těžkým soupeřem. Při prvním zápase s hráčem, na jehož jméno si nemůžu vzpomenout, jsem si vůbec nemohl zvyknout na stůl a vyhrál jsem jen těsně.

Když jsem zjistil, že v druhém zápase hraji s Michalem Nálevkou, který se mnou dříve chodil na pingpongový trénink, počítal jsem s masivní porážkou. Nakonec jsem se z výhry radoval já. Hned na to jsem hrál s Luckou Kaplanovou. S ní se mi hrálo asi nejlíp, protože jsme si spolu dávali perfektní a rychlé výměny. Po této výhře jsem se šel podívat na pořadovou tabulku a vidím, že jsem se dostal do finále. Byl to pro mě šok! Vůbec jsem to nečekal.

Pak jsem si přečetl dvojici protihráčů. Prvním byl Martin Obst, to mě vůbec nepřekvapilo, protože se mnou na tréninky chodil taky, a na rozdíl ode mě ještě chodí. Druhým protihráčem byl Jirka Kosek. Z toho jsem na rozdíl od Martina moc depku neměl. První zápas byl s Jirkou. Toho jsem si vychutnal, ale musím uznat, že byl dobrý.

A pak to přišlo, Martin Obst, můj věrný kamarád už pěknou řádku let .Ten, který byl v ping pongu vždy o krok napřed. Zápas začal a já do toho dal všechno! Nejdříve to bylo vyrovnané. Pak jsem začal se smečemi, nasázel mu pár prasátek a nakonec jsem vyhrál! Nevěřil jsem tomu a měl jsem obrovskou radost jako nikdy. Byl to pro mě super den. Doma jsem byl jak se patří pochválen.“

Vojta Dalecký, žák 7. třídy

„V ZŠ Dašice se konal pingpongový turnaj v 6.A, zúčastnil se celý druhý stupeň. Rozhodčí byl pan učitel Vlček a zapisovatel paní učitelka Vaňousová. Můj první soupeř byla Kristýna Štrychová z 6.A, se kterou jsem vyhrál. Druhý soupeř byl Ondra Podnecký, docela jsem se ho bál, ale jak přišlo na souboj, už jsem byl v klidu. Třetího soupeře Michala Buchteleho jsem se bál asi nejvíc, ale taky jsem ho porazil. Čtvrtý soupeř byl Jirka Kosek, šlo mu to, ale byl poražen. Pak už mi zbýval akorát Vojta Dalecký, toho jsem se moc nebál, protože mu to nikdy extra nešlo, ale ukázalo se, jak moc jsem ho podcenil, hrozně se mu dařilo, bylo to samý prase, měl štěstí na smeče, no prostě se k němu přifařilo štěstí, a tak mě porazil. Byl jsem zklamán, že jsem skončil na druhém místě a Vojta na prvním. Aspoň jsem dostal oříškovou čokoládu a pěkně jsem si ji vychutnal, medaili mám pověšenou na skříňce za držátko a diplom ve vitríně. Doma jsem byl pochválen za výkon a vcelku jsem si to užil.“

Martin Obst, žák 7. třídy

všechny fotky lze kliknutím zvětšit