Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2009/2010 > Jak jsme hledali poklad

Jak jsme hledali poklad

Příjemné babí léto vylákalo 3. a 5. třídu na podzimní výlet na hrad Potštejn. Paní průvodkyně nás seznámila s historií hradu a loupežnickými skutky rytíře Mikuláše. Představa nalezení jeho pokladu byla velice příjemná a lákavá, ale ani hrabě Chamaré, který hledal 35 let, neuspěl, natož my, kteří jsme tam strávili pouhou hodinku. A tak jsme si raději nakoupili různé suvenýry a pohlednice, občerstvili se a vyrazili do přírody. Údolí Divoké Orlice se krásně hodilo k pozorování podzimní přírody.
   Po příjemné procházce jsme dorazili až do obce Litice. Hrad pro nás zůstal ale ukrytý na vrcholku mezi stromy. Ten navštívíme snad příště.

žáci 3. a 5.třídy
                                                          J. Lorencová a K. Ševčíková