Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2009/2010 > Cyklistické závody

Cyklistické závody

V úterý 8. září 2009 jsme se zúčastnili prvního ročníku cyklistických závodů "Roveňská 28 MTB" pro horská kola v Dolní Rovni. Pro závodníky byly připraveny dvě tratě v délce 14 km pro kategorii 5.- 7. třída a 28 km pro kategorii 8. - 9. třída. Naši školu reprezentoval tento bikový tým: Radek Bořek, Filip Vaněk, Jan Endr, Petr Štěpánek, Michal Buchtele, Petr Hlávka, Jan Jeřábek, Petr Lajner a Martin Obst za mladší ketegorii.
    Ondra Čihák, David Cabicar, Ondra Podnecký, Tomáš Metelka, Petr Steiner, Zdeněk Vyhnálek, Marcel Němec, Radim Dočkal a Aneta Zelená ve starší kategorii. Celkově na startu stálo 110 závodníků.
    Nejlepších výsledků dosáhl Michal Buchtele - 4. místo, Martin Obst - 6. místo, Ondra Podnecký - 12. místo a Aneta Zelená - 8. místo. I když jsme nedosáhli na medailová umístění naši borci v tombole vyhráli tachometr, osvětlení na kolo, sedlo a ostatní cyklodoplňky.
    Velký dík patří Zdeňkovi Vyhnálkovi a Marcelu Němcovi, kteří ochotně dvakrát lepili píchlou duši Honzovi Endrovi. Smůlu měl i Tomáš Metelka. který přijel doprovodným vozidlem Policie s defektem přehazovačky a také Ondra Čihák, který si spletl trasu a jel trať pro mladší kategorii.
    Počasí bylo fajn, závody se vydařily a již se těšíme na další ročník.
    Poděkování patří nejen organizátorům za připravenou trať, hodnotné ceny, ale i našim závodníkům za dobré sportovní výkony.

Petr Vaško, vyučující ZŠ Dašice

obrázky lze kliknutím zvětšit