Anglické divadlo

Po pololetních prázdninách jsme poprvé absolvovali divadelní představení vedené v anglickém jazyce.   Nevěříte? I děti se hned vyděsily - divadlo v angličtině? Budeme tomu rozumět? Ale ukázalo se, že jejich obavy byly skoro zbytečné.

Nejmenší děti viděly představení JACKIE AND THE GIANT (Jackie a obr), kde malá dívka JACKIE  prchá před zlým obrem a pomáhá jí hodný obr. V obřím království se však mluví jen anglicky, a tak malá Jackie nutně potřebuje také pomoc publika. Děti, hlavně ty menší, nádherně spolupracovaly a přitom si procvičily základní slovní zásobu a gramatiku. Představitelka Jackie byla Češka a byla fantastická. Obry hrál Angličan a i on byl skvělý. Škoda, že fotky z tohoto prvního představení se nám nepovedly a jsou příliš tmavé.

Starší děti viděly - THE ALIEN GRAMMAR SHOW (Gramatická šou vetřelců či spíš gramatika vetřelců ukáže). V příběhu se vetřelci dají odhalit jen tím, že tvoří otázky s chybami. Představení mělo spád, což děti vtáhlo. Zůstalo srozumitelné a nabídlo dětem několik možností k předvedení se. Zde exceloval Lukáš Kaplan z 9.A. Rychle pochopil, co se po něm chtělo a když ta situace nastala, jako profík se plížil, aby na přítomnost vetřelce upozornil a přitom se neprozradil. Když se přiblížil konec představení, objevil se i podtext k zamyšlení. Kdo je vlastně vetřelec?

Hodnocení zúčastněných učitelek:  Zprvu jsme měly trochu obavy, protože jsme stejně jako děti nevěděly, co nás čeká. Obě představení však předčila naše očekávání jak obsahem tak výkonem herců. Již nyní jsme rozhodnuté využít nabídky divadla na příští rok a vybrat si z jejich pestrého repertoáru.

další fotografie z anglického divadla